Ośrodki odwykowe zamknięte

Ośrodki odwykowe zamknięte mają za zadanie przeprowadzić skuteczną terapię odwykową.

W ośrodku leczenia odwykowego, osoby uzależnione przechodzą przez cały proces uświadamiania sobie swojego problemu, przez detoksykację organizmu oraz stopniowe pokonywanie nałogu. Uczą się również na nowo życia w społeczeństwie. Oferujemy profesjonalną pomoc w leczeniu alkoholizmu, leczeniu narkomanii i uzależnienia od innych substancji psychoaktywnych oraz w nałogach innego rodzaju. Terapia uzależnień dostosowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta, stopnia zaawansowania jego problemu oraz innych czynników.

Odwyk – czym jest?

Odwyk to kompleksowe działania medyczne i psychologiczne, mające na celu pomoc choremu w walce z uzależnieniem. Na różnych etapach terapii może obejmować inne elementy, które prowadzą do wzmocnienia pacjenta, a na końcu to całkowitego pokonania nałogu. Najlepsze efekty uzyskać można w specjalistycznym ośrodku terapii uzależnień, gdzie uzyskać można profesjonalne, całodobowe wsparcie, w dodatku będąc daleko od potencjalnych pokus. Głównymi celami leczenia uzależnienia są między innymi: wzrost świadomości dotyczącej szkodliwości nałogu, wzrost równowagi psychofizycznej oraz unormowanie życia społecznego. Prowadzimy leczenie uzależnień między innymi od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, seksu, komputera, hazardu i leków. 

Detoks w ośrodku zamkniętym

Detoks, czyli odtruwanie organizmu to ciężki czas dla osoby uzależnionej. Powinno zostać przeprowadzone pod okiem lekarzy, aby mieć pewność, że będzie skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Oczyszczaniu organizmu towarzyszą również specjalistyczne badania, jak morfologia krwi, badanie moczu, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego. Ważne, aby organizm był uzupełniany o odpowiednią ilość płynów i elektrolitów. Stan zdrowia pacjenta znacznie się poprawi po przejściu detoksu. Nie jest to jednak forma terapii, a wstęp do jej rozpoczęcia, po oczyszczeniu krwiobiegu z toksyn. Trwa to około trzech dni, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna. Po zakończonym detoksie, warto podjąć się terapii w naszym ośrodku zamkniętym. Podczas leczenia zostaną podjęte odpowiednie działania psychologiczne, behawioralne oraz społeczne, które mają na celu utrzymanie abstynencji i zmianę myślenia chorego. Współpraca z najlepszymi terapeutami, lekarzami i pielęgniarkami to dobra droga do wyjścia z nałogu. Ważne jest nie tylko same leczenie, ale i atmosfera, piękne otoczenie, smaczne posiłki, zajęcia dodatkowe oraz warunki zakwaterowania. To wszystko także ma bardzo pozytywny wpływ na przebieg całej terapii.

Cel terapii w ośrodku zamkniętym

Zamknięty ośrodek terapii podczas całego pobytu pacjenta pomaga w walce z nałogiem, uczy motywacji i radzenia sobie z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi trudnościami. Chorzy rozwijają również umiejętności społeczne, uczą się asertywności, poszukują nowych pasji, rozwijają pewność siebie. Uczestniczą w spotkaniach w ramach terapii grupowej i indywidualnej. Na skuteczne leczenie uzależnień składa się wiele czynników, w których pomagają nasi specjaliści. Podczas odwyku alkoholowego i narkotykowego najtrudniejszy bywa czas zespołu abstynencyjnego, dlatego tak istotne jest podjęcie psychoterapii uzależnienia. Odstawienie narkotyku to jedno, ale wytrwanie w tym postanowieniu do drugie. Pobyt w ośrodku leczenia pozwoli przetrwać najcięższy okres, a spotkania z psychoterapeutą, trenerami i instruktorami pomogą zdobyć szeroką wiedzę na temat rozpoznawania własnych uczuć i stanów emocjonalnych oraz radzenia sobie z nimi. 

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest podmiotem leczniczym. Działamy w oparciu o najskuteczniejsze metody leczenia nałogów, indywidualnie dopasowywane do konkretnego pacjenta. Współpracują z nami wyłącznie najlepszych, wykwalifikowanych specjalistów, a także zapewniamy najlepsze warunki pobytu w naszym ośrodku. Długość terapii trwa od 28 dni do sześciu tygodni. Zapewniamy pełną opiekę i wsparcie psychoterapeutów. Pomagamy również osobom współuzależnionym. U nas można mieć gwarancję pełnej dyskrecji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie leczenia przez uzależnioną osobę nie jest łatwe, wymaga pokonania wstydu i przede wszystkim zmierzenia się z samym sobą. Często towarzyszy temu również obawa przed reakcją najbliższych osób. U nas jednak spokojnie można się zaszyć i chłonąć wszystkie wartości z odbywanej terapii. Korzystając z leczenia w ośrodku zamkniętym, chory znajduje się daleko od wszelkich pokus, dotychczasowego otoczenia i towarzyszących mu problemów życia codziennego. Ma czas na wyciszenie, wypracowanie w sobie zmian  bez zbędnej otoczki stresu i zażenowania. Dodatkowo, oprócz standardowej terapii grupowej i indywidualnej, oferujemy także mitingi AA, testy i badania psychologiczne, treningi siłowe i wytrzymałościowe, zajęcia rekreacyjne, takie jak gry zespołowe, bilard, wycieczki, medytację, relaksację, jogę oraz spotkania z coachem. Na terenie naszego ośrodka znajdują się siłownie: wewnętrzna i zewnętrzna, zamknięty parking, biblioteka, miejsca do grillowania, tarasy widokowe i altana z widokiem na rzekę. 

Podobne wpisy

Zadzwoń do nas!
884 831 831
Zadzwoń Napisz