Jak zgłosić się na leczenie odwykowe?

Jak zgłosić się na leczenie odwykowe?

Jak zgłosić się na leczenie odwykowe? Alkoholizm to choroba. Co ciekawa, uznała tak nawet Światowa Organizacja Zdrowia. Statystyki są w tym temacie alarmujące. Pokazują one, że coraz więcej osób zmaga się z takim uzależnieniem. Masz tak samo? A może ktoś z Twojego najbliższego otoczenia? Jakie kroki powinny być tutaj zatem podjęte?

Dlaczego nie należy lekceważyć problemów z alkoholem?

Bardzo często zdarza się tak, że alkoholizm jest bagatelizowany. Wielu Pacjentom, którzy potem wybierają prywatny ośrodek leczenia uzależnień, wydaje się, że wszystko mają pod kontrolą… A tak nie jest. Najczęściej zaczyna się dość niewinnie. Np. od jednego, dwóch piw dziennie. Alkohol rozluźnia i na pewien okres sprawia, że mamy lepsze samopoczucie. Nie brakuje zaś osób, które na co dzień zmagają się z rozmaitymi kłopotami. W życiu prywatnym i zawodowym. Niektórzy spożywają coraz więcej alkoholu, ponieważ dla nich to nierzadko jedyne wyjście, by chociaż na moment zapomnieć o przeróżnych problemach. Oczywiście, taka postawa do niczego dobrego nie może doprowadzić. Takie osoby piją coraz więcej. Sięgają po napoje mające sporo „procentów”, by jak najszybciej osiągnąć stan, dzięki któremu codzienne kłopoty nie mają aż tak dużego znaczenia. Jeśli ktoś kiedykolwiek zdecydował się na piwo, lampkę wina, czy kieliszek wódki po to, by chociaż na chwilę zapomnieć o problemach, to jest to już pewien sygnał alarmujący. Niektórzy zaczynają tak robić coraz częściej. Na pewno kłopotów z alkoholizmem pod żadnym pozorem nie powinno się traktować po macoszemu. Uzależnienie negatywnie wpływa na życie prywatne. Chorzy  mają coraz gorszy kontakt ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi, czy znajomymi. Dochodzi do kłótni i wielu nieporozumień. Nadmierne spożywanie napojów procentowych nierzadko prowadzi do utraty pracy. Alkoholicy często się bowiem spóźniają (o ile w ogóle przychodzą na swoje stanowisko), kiepsko wykonują codzienne zadania, popadają w konflikty z kolegami, koleżankami, a także szefostwem. Nie da się ukryć, że uzależnienie fatalnie wpływa na budżet. Wszak osoby chore wydają naprawdę sporo pieniędzy na alkohol. Z czasem trzeba na ten cel przeznaczać coraz więcej gotówki. Wszystko dlatego, że organizm alkoholika przyzwyczaja się do małych dawek, które nie robią już tak wielkiego wrażenia, jak na samym początku. Osoba uzależniona chce zaś np. upić się, aby przestać myśleć o codziennej rzeczywistości. W takim wypadku kupowane są napoje posiadające relatywnie dużą zawartość alkoholu itp. Warto wspomnieć o coraz większych kłopotach z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Systematyczne spożywanie np. wódki nie może bowiem przejść bez echa…

Jakie są najczęstsze objawy uzależnienia od alkoholu?

Dochodzi tutaj do powstawania „błędnego koła”. Chory uważa, że jest szczęśliwy (tak mu się oczywiście tylko wydaje), kiedy spożyje odpowiednią dawkę alkoholu. Z czasem trzeba pić coraz więcej, bo organizm przyzwyczaja się do mniejszych ilości… Nierzadko powstaje zaś głód alkoholowy. Paradoksalnie kolejnym kłopotem alkoholika staje się zatem strach przed brakiem napojów procentowych pod ręką. Osoby uzależnione twierdzą, że bez alkoholu nie są bowiem w stanie normalnie funkcjonować. Oczywiście, to prowadzi m.in. do pogarszania relacji z członkami rodziny, przyjaciółmi, czy kolegami, koleżankami z pracy itd. Systematyczne spożywanie coraz większych dawek skutkuje np. problemami z pamięcią. Pojawiają się coraz większe „luki”, które mają oczywiście bardzo negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie i utrzymywanie odpowiednich relacji. Także na płaszczyźnie zawodowej. Co dzieje się, kiedy alkoholik przez dłuższy czas nie spożyje żadnego napoju procentowego? Niestety, przyzwyczajony organizm w pewnym sensie zaczyna „domagać się” alkoholu. Pacjenci skarżą się na to, że są bardzo zdenerwowani, rozdrażnieni, zaczynają nadmiernie pocić się itp. Dlatego też nie powinno się odstawiać alkoholu samodzielnie. Najlepiej wybrać prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Tam będziesz otoczony przez fachowców, którzy wiedzą, jak należy postępować w konkretnych sytuacjach…

Gdzie się zgłosić?

Warto to sobie raz na zawsze wyjaśnić. Alkoholizm to trudna do leczenia choroba. Samodzielne działania nie są skuteczne. Trzeba wiedzieć, jakie kroki tutaj podejmować. Dlatego polecany jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Coraz więcej osób wybiera Wyspę SOZO. Jest to prywatny ośrodek leczenia zajmujący się rozmaitymi uzależnieniami (w tym alkoholizmem). Jak przebiega terapia? W pierwszej kolejności jest analizowana sytuacja danego Pacjenta. Są przeprowadzane badania lekarskie oraz laboratoryjne. Dodatkowo jest zbierany wywiad medyczny. Wszystko po to, aby była postawiona odpowiednia diagnoza. Na tej podstawie są dobierane metody leczenia. Warto wiedzieć, że prywatny ośrodek leczenia uzależnień Wyspa SOZO oferuje dwa programy (trwają one cztery lub nawet sześć tygodni). W tym czasie profesjonaliści przeprowadzają odpowiednie zajęcia indywidualne oraz grupowe. Jeśli Pacjent będzie otwarty na współpracę, to jest duża szansa, że wyjdzie z uzależnienia.

Co zabrać ze sobą?

Jest to m.in. dokumentacja medyczna. Tak samo, jak leki, które Pacjent przyjmuje na stałe. Muszą być one przepisane przez lekarza. Przydadzą się także wygodne ubrania i środki higieny osobistej.

Podobne wpisy

Zadzwoń do nas!
884 831 831
Zadzwoń Napisz