ośrodek uzależnień

Jak wygląda pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

Alkoholizm jest nałogiem, ale samodzielne wyjście z niego jest bardzo trudne a najczęściej niemożliwe. Większość alkoholików potrzebuje leczenia odwykowego w ośrodku leczenia uzależnień. Dlaczego to takie trudne? W organizmie człowieka tworzenie się alkoholu endogennego jest produktem przemiany materii. Jego wzrost pojawia się, jeżeli odczuwane są pozytywne emocje a obniża się pod wpływem stresu. Ważne! Produkt rozpadu wchodzi w zależność z dopaminą i serotoniną, dlatego osoba odczuwa poprawę nastroju. Picie alkoholu zwiększa zawartość alkoholu we krwi i następuje poprawa nastroju. Alkohol pochodzi z zewnątrz, jego naturalna produkcja w organizmie spada i z czasem mózg domaga się jego większej dawki. Dlatego dochodzi do uzależnienia na poziomie fizycznym i psychicznym. Podjęcie leczenia w prywatnym ośrodku odwykowym wiąże się z wyjątkowym poziomem usług, które harmonijnie łączą się ze spokojną atmosferą domową i metodami psychoterapii.

Jak wygląda leczenie odwykowe?

Osoba uzależniona informuje specjalistę o problemie, specjalista wyjaśnia, jak będzie przebiegał proces leczenia alkoholizmu w ośrodku, proponuje opcje odpowiednich programów leczenia. Często osoby uzależnione są nieświadome lub minimalizują swój problem. Zadaniem lekarza i terapeuty jest dotarcie do źródła problemu i usunięcie go.Tylko takie podejście daje możliwość wyjścia z alkoholizmu bez nawrotu. 

Jeśli to konieczne, w pierwszych dniach po przyjęciu do ośrodka leczenia uzależnień pacjent przechodzi proces detoksykacji w celu złagodzenia ostrego zatrucia alkoholem i usunięcia szkodliwych substancji z organizmu. Celem jest: przywrócenie wszystkich funkcji życiowych, zatrzymanie patologicznego głodu alkoholowego, kształtowanie motywacji do powrotu do zdrowia i rozwój indywidualnego najskuteczniejszego przebiegu leczenia odwykowego. Osoba uzależniona może przyjmować kompleksy witamin, mikroelementów oraz innych substancji wpływających na wzmocnienie całego organizmu. Niezwykle pomocna są sesje z psychologiem według ustalonego harmonogramu, minigrupy AA. To wszystko można uzyskać w ośrodku leczenia uzależnień.

Jak wygląda pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

Jeśli ktoś nie jest w stanie poradzić sobie z własnymi zachciankami na alkohol lub chce wyleczyć krewnego, to potrzebuje anonimowej pomocy w walce alkoholizmem. Skuteczny program antyalkoholowy oferuje ośrodek leczenia uzależnień, którego specjaliści rozwiązują problemy o dowolnej złożoności. Dzięki nim alkoholik otrzymuje kompleksowe wsparcie, od leków po terapię psychologiczną. Jest to terapia biologiczna oraz psychologiczna. Każda osoba uzależniona od alkoholu przebywająca w ośrodku odwykowym przechodzi dokładną diagnostykę i wdrażane jest dopasowane do jej potrzeb leczenie odwykowe.

Etapy terapii w ośrodku leczenia uzależnień

Program terapeutyczny w ośrodku leczenia uzależnień obejmuje następujące etapy:

  • Łagodzenie objawów odstawiennych i leczenie zaburzeń po odstawieniu. Pacjenci są odtruwani, uzyskują funkcjonalność ważnych narządów za pomocą środków farmakologicznych. Każda osoba jest traktowana indywidualnie i ma dopasowany do potrzeb swojego organizmu tok leczenia. 
  • Bezpośrednie leczenie uzależnienia od alkoholu – terapia psychologiczna.To niezbędny etap leczenia odwykowego, alkoholik może zrozumieć podłoże swojego problemu.
  • Rehabilitacja – adaptacja w grupach i odbudowa relacji z bliskimi. Rozmowy z osobami borykającymi się również z alkoholizmem, pomagają zrozumieć siebie i swój problem.  

Wybór przez specjalistę metody terapeutycznej jest uzależniony od cechy osobowości pacjenta oraz uzyskanych wyników badań. Nowoczesny ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu prowadzi skuteczną terapię wychodzenia z nałogu, w której uwzględnione są również takie zajęcia jak:

  • Treningi siłowe i wytrzymałościowe
  • Różne zajęcia rekreacyjne w tym: ping pong, spływy kajakowe, bilard gry zespołowe, alpakoterapia,Tai Chi oraz elementy coachingu. Ponadto na terenie ośrodka prowadzone są mitingi AA. 

Dlaczego można zaufać terapeutom ośrodka leczenia uzależnień?

Ponieważ wszystkim pacjentom uzależnionym od alkoholu zapewniane jest indywidualne podejście wykwalifikowanego personelu. Dostając się do anonimowego ośrodka odwykowego osoba uzależniona nie czuje się jak w warunkach szpitalnych, ponieważ komfort pobytu jest jak najbardziej zbliżony do komfortu domowego. Dziś leczenie odwykowe ma na celu pozbycie się destrukcyjnego nawyku odpowiednimi metodami, dlatego uda się uzdrowić ciało i uzdrowić duszę.

Każdy uczestnik terapii uzależnień od alkoholu Wyspa Sozo przebywa w pięknym otoczeniu i jest zakwaterowany w pokojach o wysokim standardzie. Wszyscy pacjenci mają zagwarantowaną anonimowość i bezpieczeństwo, dlatego czują się komfortowo uzyskując dobre wyniki w walce z alkoholizmem.    Kuracja antyalkoholowa może trwać 28 dni lub 6 tygodni a polega ona psychoterapii grupowej oraz indywidualnej i systematycznych konsultacjach. Wszyscy pacjenci ośrodka leczenia uzależnień przebywają pod opieką lekarzy i w każdej chwili mogą skorzystać z ich pomocy. 

Podobne wpisy

Zadzwoń do nas!
884 831 831
Zadzwoń Napisz