Jak skończyć z uzależnieniem?

Jak skończyć z uzależnieniem?

Jak skończyć z uzależnieniem? Tak naprawdę człowiek może mieć problemy z rozmaitymi uzależnieniami. Różne czynniki wpływają natomiast na ten aspekt. Chodzi m.in. o zbyt szybkie tempo życia, odczuwaną presję, czy nieumiejętność radzenia sobie z kłopotami itp. Jak można wyjść z uzależnienia? O czym trzeba koniecznie pamiętać w tym temacie?

Warto wybrać prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Eksperci przekonują, że najważniejsze jest tutaj to, żeby osoba uzależniona sama zaczęła zdawać sobie sprawę ze swojej sytuacji. Jest to klucz do sukcesu. Niestety, nierzadko dzieje się natomiast tak, że człowiek mający problemy z danym uzależnieniem (np. od alkoholu, to często spotykana sytuacja) absolutnie nie zgadza się, że coś nie jest do końca w porządku. To zaś duży kłopot. Osoby uzależnione zaznaczają, że mają wszystko pod kontrolą. A to wyłącznie pozory. Duża tutaj rola najbliższego otoczenia. Rodzina, przyjaciele, znajomi itp. nie powinni odwracać się od osoby chorej i udawać, że nie ma żadnego kłopotu. Bardzo ważne jest to, by postarać się przekonać uzależnionego do podjęcia leczenia. Niestety, samodzielne działania w zdecydowanej większości przypadków nie są skuteczne. W takim położeniu warto wybrać prywatny ośrodek leczenia uzależnień o odpowiedniej renomie. Pracują tam eksperci, którzy mają doświadczenie w tego typu sprawach. Na początek wszystko jest dokładnie analizowane. Potem Pacjenci otrzymują propozycje dotyczące skutecznej formy pomocy. Na bieżąco są wykonywane dokładne (i zarazem różne) badania lekarskie oraz laboratoryjne. Po to, by sprawdzać stan zdrowia Pacjenta. Coraz więcej osób decyduje się na podmiot leczniczy Wyspa SOZO. Dlaczego? Ten prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest zlokalizowany w miejscowości Zawady. Jest tam cisza oraz spokój. Panują tam zatem idealne warunki do przeprowadzenia efektywnej terapii. Każdy przypadek jest natomiast traktowany indywidualnie. Oczywiście, eksperci przez lata mają już wypracowane pewne metody postępowania. Nie da się jednak ukryć, że indywidualne podejście ma bardzo duże znaczenie. Dzięki temu terapia jest realizowana profesjonalnie i relatywnie szybko można liczyć na pierwsze efekty.

Wyspa SOZO – co jest leczone?

Należy podkreślić, że ten profesjonalny podmiot leczniczy zajmuje się na co dzień rozmaitymi kłopotami. Czym konkretnie? Przede wszystkim chodzi o leczenie alkoholizmu. Statystyki pokazują, że niestety sporo osób zmaga się z tym właśnie kłopotem. Od razu warto zauważyć, że nie jest to zaś problem tylko i wyłącznie danego Pacjenta, ale także jego najbliższego otoczenia. Czym jeszcze w swojej codziennej praktyce zajmują się eksperci z Wyspy SOZO? Jest to również leczenie narkomanii, czy uzależnienia od dopalaczy, z którym zmaga się coraz więcej młodzieży… Istotne jest to, by osoby mające swoje kłopoty zrozumiały, że np. narkotyki w niczym tak naprawdę nie pomagają. Fachowcy posiadający wiedzę i wieloletnie doświadczenie stosują rozmaite metody, by przekonać uzależnionych do zdecydowanie innej postawy na tym polu. Co jeszcze jest leczone? Ponadto prywatny ośrodek leczenia uzależnień zajmuje się także uzależnieniami od hazardu, seksu, pornografii, telefonów, komputerów, internetu itp. Okazuje się, że np. pracoholizm, czy zakupoholizm to też nie są do końca normalne kwestie. Mogą one negatywnie rzutować na nasze codzienne życie. Jeśli odczuwasz, że nie do końca radzisz sobie z tymi sprawami, to warto zdecydować się na wsparcie ze strony profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia.

Jak przeprowadzana jest terapia?

Na samym starcie musi zostać postawiona odpowiednia diagnoza. Tak, jak wspominaliśmy, prywatny ośrodek leczenia uzależnień traktuje każdy przypadek indywidualnie. Ma to zaś kolosalne znaczenie. Na podstawie przeprowadzonych badań, zebranego wywiadu itd. fachowcy są w stanie zaproponować efektywne metody wychodzenia z uzależnienia. Co jeszcze jest ważne? Warto dodać, że prywatny ośrodek leczenia uzależnień Wyspa SOZO zapewnia m.in. podstawowy program leczenia. Trwa on dokładnie cztery tygodnie. Z kolei pełny cykl obejmuje 14 dni więcej. Jak wygląda terapia? Zajęcia są przeprowadzane w grupach oraz indywidualnie. Każda forma ma natomiast bardzo duże znaczenie. Są bowiem osoby, które np. preferują opowiadanie o swoich kłopotach „face to face”. Niektórzy na początku swojej drogi nie są w stanie otworzyć się przed innymi. Nawet jeśli zdają sobie sprawę, że wszyscy mają podobne kłopoty. Eksperci z Wyspy SOZO w czasie terapii stosują rozmaite metody. Jest to m.in. podejście behawioralno-poznawcze, czy dialog motywujący. Pacjenci muszą czuć, że uzależnienie to naprawdę spory problem. A często jest tak, że ludzie nie do końca zdają sobie z tego sprawę (szczególnie na pierwszych etapach terapii).

Czy Pacjenci mogą liczyć na anonimowość?

Jak najbardziej tak. Jeśli wybierzesz prywatny ośrodek Wyspa SOZO to żadna „osoba trzecia” nie dowie się, że się leczysz. Warto dodać, że fachowcy zadbali nie tylko o profesjonalną terapię. Dodatkowo Pacjenci mogą liczyć m.in. na odpowiednie warunki pod kątem zakwaterowania.

Podobne wpisy

Zadzwoń do nas!
884 831 831
Zadzwoń Napisz