Prywatny ośrodek leczenia narkomanii

Poznaj naszą ofertę

Terapia narkotykowa

prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Ty lub ktoś bliski tobie potrzebuje leczenia od uzależniania narkotykowego? Skontaktuj się z nami.   tel. +48 884 831 831  tel.  +48 502 222 626  email : biuro@wyspasozo.pl

Jesteśmy prywatnym ośrodkiem leczenia narkomanii. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pomożemy Ci pozbyć się problemu, jakimi są narkotyki. Zaufaj specjalistom, którzy pomogą Ci wyjść z narkomanii. 

Narkomania to choroba, polegająca na fizycznym i psychicznym uzależnieniu od środków psychoaktywnych. Wymaga długiego i ciężkiego leczenia, a bez podjęcia tych kroków może wyniszczyć cały organizm i doprowadzić do śmierci. Pierwszym krokiem osoby uzależnionej jest zdanie sobie sprawy z posiadanego problemu i przyznanie się do niego – bez tego nie podejmie się terapii i nie będzie walczyć o swoje zdrowie. 

Fizyczne i psychiczne uzależnienie od narkotyków

Im wcześniej rozpocznie się leczenie narkomanii, tym lepiej, gdyż przyniesie lepsze skutki. Nałóg przyjmowania środków psychoaktywnych można rozpoznać między innymi po zmianie zachowania osoby uzależnionej – staje się ona drażliwa, nerwowa, a jednocześnie obojętna na ważne dotychczas dziedziny życia. Uzależnienie fizyczne i psychiczne postępuje w czterech fazach, zazwyczaj rozpoczynając się od pozornie niegroźnego eksperymentowania z substancjami odurzającymi. Po nim następuje przyjmowanie okazjonalne, nawyk zażywania tychże substancji, a na końcu – uzależnienie. Jego fizyczna forma przebiega jako bardzo silna potrzeba organizmu na substancje chemiczne, które były przyjmowane systematycznie, biorąc tym samym udział w procesach zachodzących w organizmie. Może objawiać się między innymi drżeniem mięśni, bólami głowy, dreszczami czy biegunkami. Psychicznie natomiast osoba chora zwiększa tolerancję na przyjmowany narkotyk, jednocześnie zwiększając swoją determinację do zdobycia go. Tym samym zaniedbuje swoje dotychczasowe życie i obowiązki, odsuwa od siebie bliskie osoby i traci zainteresowanie innymi aspektami codzienności. Z obu typów uzależnienia to właśnie psychiczny jest trudniejszy do wyleczenia i wymaga podjęcia innych środków.

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Podjęcie się leczenia uzależnienia od narkotyków wiąże się z wykazaniem dużej siły przez chorego, a także wsparciem jego rodziny. Należy mieć na względzie to, iż wymaga ono całkowitego odstawienia szkodliwych substancji, co na początku wychodzenia z nałogu może się wydawać wręcz niemożliwe. Po pomoc najlepiej jest udać się do specjalistycznego ośrodka terapii uzależnień, gdzie prowadzone są odwyki mające na względzie zarówno uzależnienie psychiczne, jak i fizyczne. Osoba uzależniona uczy się pokonywać potrzebę sięgania po narkotyki, radzić sobie z głodem abstynencyjnym, zdobywa również nowe umiejętności w zakresie emocjonalnym i społecznym, a także pracuje nad asertywnością. Tego typu terapie odbywają się przeważnie na oddziałach szpitalnych i klinikach psychiatrycznych oraz w prywatnych ośrodkach odwykowych. Miejsce leczenia oraz metody dobierane są indywidualnie do każdego przypadku. Zwykle w tym celu stosuje się model Minnesota, terapię substytucyjną bądź też poznawczo – behawioralną. Mogą przebiegać one krótko-, średnio- lub długoterminowo.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Pobyt w naszym ośrodku leczenia uzależnień opiera się na wielu czynnikach, mających wpływ na rozwój nałogu i jego postępowanie. Wszystkie występują w różnych kombinacjach u różnych pacjentów, dlatego też metoda leczenia dobierana jest indywidualnie. Podstawowy program w naszym ośrodku trwa do 28 dni, jednak pełen cykl terapii to 6 tygodni. Podczas pobytu pacjent bierze udział w psychoterapii grupowej oraz spotyka się ze specjalistami na indywidualnych konsultacjach. Ma możliwość uczestnictwa również w warsztatach rozwoju umiejętności, przyzwyczaja się do życia w społeczeństwie i poznaje innych ludzi ze zbliżonymi problemami. Każdy pobyt rozpoczyna się od diagnozy, na podstawie której ustalane są indywidualne działania terapeutyczne. Po dwóch tygodniach spędzonych w naszym ośrodku, do pacjenta może dołączyć współuzależniona rodzina. Wszelkie nałogi mają wpływ na funkcjonowanie całego gospodarstwa, w którym spada poczucie bezpieczeństwa i odczuwania wsparcia. 

Oprócz terapii grupowej i indywidualnej, oferujemy również spotkania AA, gdzie można zapoznać się z historiami innych ludzi i spojrzeć na swój problem z zupełnie innej perspektywy. Poprawa relacji z ludźmi jest niezwykle ważna w całym procesie wychodzenia z nałogu. Jest to ogromne wsparcie i możliwość dużo lepszego funkcjonowania w późniejszym czasie. Nie ma przymusu pozostania w ośrodku do końca trwania terapii, jednak osoby decydujące się na naszą pomoc same podejmują decyzję o kontynuowaniu leczenia do końca. Nie tylko nasi specjaliści i przynoszące efekty leczenie mają na to wpływ. Nasz ośrodek znajduje się w pięknej, urokliwej okolicy, która daleka jest od zgiełku miasta i ciągłego pośpiechu. Bliskość natury, zapierający dech w piersiach krajobraz i malownicze położenie także mają działanie terapeutyczne. Pozwalają się wyciszyć, zrelaksować, skupić na teraźniejszości i pomóc w poprawie samopoczucia. Taki warunki zdecydowanie sprzyjają odbywaniu terapii i nauce nowych umiejętności społecznych. Co więcej, nasi pacjenci mogą korzystać z miejsca do grillowania, biblioteki, siłowni, stołu bilardowego oraz tarasów widokowych. W wolnym czasie można tam zacieśniać więzi z innymi lub po prostu znaleźć czas dla siebie.

Pomóż sobie, walcz o swoje zdrowie.

Zadbaj o siebie, Twoich przyjaciół i rodzinę.

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności