gdzie można kupić esperal

Gdzie kupić Esperal?

Esperal jako wszywka alkoholowa jest najczęściej wybieraną metodą walki z uzależnieniem od alkoholu łącznie z terapią leczenia uzależnień. Esperal powstrzymuje przed napiciem się alkoholu, ponieważ może to spowodować poważne działania niepożądane. Wszywka Esperal zawiera substancję czynną disulfiram i pod tą samą nazwą można ją kupić. Esperal jest bardzo popularny w Polsce. Gdzie jednak można go kupić i w jakiej cenie? Czy jest on trudno dostępny? Na te oraz inne nurtujące pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do wnikliwej lektury!

Co to jest Esperal i kto powinien go kupić?

Esperal zawiera disulfiram – ten czynny składnik odpowiada za blokowania enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który umożliwia rozkład alkoholu w wątrobie. W związku z tym spożyty w trakcie posiadania wszywki alkohol nie jest trawiony przez organizm i gromadzi się w nim jako aldehyd octowy. Skutki tego nie są przyjemne i to właśnie to ma odstraszać osobę uzależnioną od alkoholu od sięgania po wszelkie trunki. Efekt jest podobny do kaca, jednak wielokrotnie silniejszy, pojawia się po 10 minutach i trwa nawet do 10 godzin.

Esperal zaleca się osobom, które są uzależnione od alkoholu. Należy jednak pamiętać o tym, aby jednocześnie poddać się terapii, ponieważ wszywka alkoholowa nie likwiduje problemu uzależnienia od alkoholu, jedynie powstrzymuje przed piciem z obawy przed wystąpieniem działań niepożądanych po wypiciu alkoholu.

Gdzie można kupić Esperal?

Esperal jest na receptę. Aby móc dostać wszywkę alkoholową, należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza. Należy również wiedzieć, że sam Esperal nie wyleczy pacjenta z alkoholizmu – niezbędna jest również terapia w ośrodku leczenia uzależnień. Receptę na Esperal wystawia specjalista. Określa on również schemat dawkowania zaszywanych tabletek. Nie trzeba kupować Esperalu na własną rękę – jeżeli decydujemy się na leczenie w specjalistycznym ośrodku, to przychodnia zapewnia nam lek. Dostępność Esperalu w aptekach w Polsce można również sprawdzić przez Internet. Dostępność Esperalu jest trudna, ale nie jest niemożliwa. W przypadku kłopotu ze znalezieniem apteki oferującej Esperal można udać się do specjalistycznego ośrodka, gdzie lek zostanie nam zapewniony.

Dlaczego Esperal nie może być kupiony bez recepty?

Esperalu nie można kupić na receptę, jednakże są ku temu istotne powody. W każdym opakowaniu można znaleźć ulotkę, w której znajduje się skład tabletki, sposób zastosowania, przeciwwskazania oraz działania niepożądane. To właśnie przeciwwskazania oraz działania niepożądane są niezwykle istotne i to lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Powinien także uświadomić pacjenta o możliwych działaniach niepożądanych. Lekarz przed wypisaniem recepty musi mieć pewność, że lek nie zaszkodzi pacjentowi. 

Gdzie wykonuje się zabieg wszycia Esperalu?

Esperal jest dostępny do kupienia w aptekach w postaci tabletek do implantacji bądź jako lek przyjmowany doustnie. Wszywki są sprzedawane jako Disulfiram, a lek stosowany doustnie pod nazwą Anticol. Anticol jest jednak trudno dostępny w Polsce, dlatego też większość uzależnionych decyduje się na zabieg wszycia tabletki z Esperalem. Zabieg ten nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Można go wykonać w wielu prywatnych przychodniach czy ośrodkach leczenia uzależnień. Najłatwiej wyszukać placówkę przez internet i wybrać najbardziej dogodne dla siebie miejsce do zaszycia wszywki.

Ile trzeba zapłacić za wszywkę alkoholową Esperal?

Ceny za zakup Esperalu są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Na koszt wszywki i jej zaszycia składa się wielkość miasta czy też dany ośrodek bądź przychodnia. Na rynku istnieje wiele gabinetów, które wykonują zabieg wszycia tabletki Esperalu. Za koszt wszywki alkoholowej razem z konsultacją lekarską i przeprowadzeniem zabiegu wynosi od około 400 złotych do nawet 800 złotych. 

Czas działania wszywki jest zróżnicowany i wynosi od 8 do 12 miesięcy. Po upłynięciu tego czasu sporo osób decyduje się na ponowny zakup Esperalu, który jednak nie jest refundowany przez NFZ co może stanowić dla wielu osób spore utrudnienie.

Jak zaszywa się kupiony Esperal?

 Zabieg zaszycia wszywki alkoholowej jest stosunkowo prosty i nie trwa dłużej niż pół godziny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i polega na wszyciu odpowiedniej liczby tabletek Esperalu pod skórę. Przelicznik jest następujący: 1 tabletka na 10 kg masy ciała pacjenta. Wszycie najczęściej ma miejsce w okolicach pośladków i nie jest widoczne w codziennych sytuacjach. Na prośbę pacjenta może jednak ona zostać wszyta w innym miejscu. Po zabiegu zakłada się szwy i opatrunek, nie należy przed parę dni moczyć go i ściągać. Przez co najmniej dobę nie wolno przed planowanym zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Esperal może być wszyty przez lekarza tylko takiej osobie, która wyrazi pisemną zgodę i będzie świadoma działania leku i ewentualnych działań niepożądanych oraz skutków ubocznych nie wytrwania w trzeźwości.

Podobne wpisy