Co czuje alkoholik jak nie pije?

Co czuje alkoholik jak nie pije?

Co czuje alkoholik jak nie pije? Medycyna uznaje alkoholizm za chorobę, ponieważ lekarze doszli do wniosku, że nikt nie zaczyna pić, aby stać się alkoholikiem. Choroba jest wynikiem procesów zachodzących w organizmie, których osoba nadużywająca alkohol nie jest w stanie jej kontrolować. Alkoholik najczęściej wcale nie wygląda na wiecznie pijanego towarzysza picia przy beczce piwa lub leżącego w rowie. Ważne jest, aby zawsze pamiętać mądre przysłowie: „rzeka zaczyna się od strumienia, a pijaństwo od szklanki”.

Nie tylko ilość alkoholu ma szkodliwy wpływ na organizm, ale także decyzja o jego nagłym odstawieniu. Wielu alkoholików chce rzucić nałóg, ale nie wie jak. Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Alkoholizm obfituje w zaburzenia pracy różnych narządów. Nagłe zaprzestanie picia oznacza niemądre działanie, ponieważ istnieje wysokie ryzyko wystąpienia objawów odstawienia alkoholu. Leczenie alkoholizmu wymaga przebywania pod stałą kontrolą lekarza, podjęcie terapii w ośrodku leczenia uzależnień. To jest jedynie słuszna decyzja.

Co czuje alkoholik jak nie pije? Czy można nagle przestać pić?

Długotrwałe picie, gdy osoba uzależniona nie panuje nad sobą i nie może przestać, jest bezpośrednią drogą do delirium tremens i psychozy. Dlatego osoby, które decydują się na własnym przykładzie przetestować czy można nagle przestać pić, po wcześniejszym zażyciu imponującej dawki alkoholu, wkrótce wpadają w panikę. Zastanawiając się co czuje alkoholik jak nie pije, trzeba pomyśleć o bardzo przykrych objawach takich jak: bezsenność, majaczenie, halucynacje. Z reguły dzieje się to wieczorem i w nocy. Osoba uzależniona od alkoholu nawiązuje rozmowę ze zmarłymi, widzi straszne węże i ogromne pająki. Oprócz halucynacji wzrokowych, pojawiają się te związane ze smakiem i słuchem. Człowiek zaczyna uciekać przed wyimaginowanym niebezpieczeństwem, przekazuje je otaczającym go ludziom.

Co zrobić, gdy zaobserwujemy takie symptomy u pijącego członka rodziny? Najlepszym rozwiązaniem jest namówienie alkoholika do podjęcia leczenia w ośrodku odwykowym, tylko specjalistyczna pomoc medyczna i psychoterapeutyczna jest w stanie przeprowadzić go przez okres odstawienia. Po 3-4 dniach, gdy objawy ustąpią, alkoholik pozostaje przygnębiony, nie chce jeść i popada w depresję alkoholową. Tutaj sesje z psychoterapeutą pozwalają zrozumieć podłoże choroby i znaleźć drogę wyjścia z alkoholizmu.Trzeba sobie uświadomić, że gdy alkoholik nie pije pojawia się zaburzenie pamięci zachowując świadomość, które w nauce nazywa się zespołem Korsakowa. 

Konsekwencje odstawienia alkoholu

Alkoholizm powoduje, że organizm ludzki nie jest odporny na najmniejsze infekcje. Jedynym środkiem jest regularne przyjmowanie witamin i kompleksów najważniejszych pierwiastków. Pomogą przywrócić równowagę niezbędnych substancji utraconych w wyniku wieloletniego picia.

Alkoholicy, którzy przestają pić muszą zwrócić uwagę na takiej objawy jak:

  • Zwiększone tętno.
  • Początek niepokoju.
  • Atak paniki.
  • Drżenie ciała.

Przejawy objawów takiego stanu, jak zespół odstawienia alkoholu, są wprost proporcjonalne do składu i ilości alkoholu. Jeśli pojawią się objawy, należy skonsultować się ze specjalistą, w przeciwnym razie wystąpi delirium tremens. Z tego właśnie powodu, zaprzestane picia powinno odbywać się pod opieką specjalistów którzy mają doświadczenie w niwelowaniu skutków nagłej abstynencji. Szybka reakcja lekarza przeciwdziała ciężkim symptomom odstawienia alkoholu.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku odwykowym

Współczesna medycyna zna wiele leków, które mogą szybko zneutralizować objawy tego stanu. Detoksykacja przyczynia się do szybkiej eliminacji produktów rozpadu etanolu z organizmu. Zalecana jest terapia infuzyjna. W tym sól fizjologiczna, glukoza, diuretyki, odtrutki neutralizujące działanie toksyn. Abstynencja jest konsekwencją nie tylko fizyczną, ale także psychiczną. Osoby, które przeszły detoks w ośrodku leczenia uzależnień, powinny uczestniczyć w grupowych i indywidualnych sesjach wsparcia psychologicznego. Sesje mają na celu zmianę ich wizerunku, uwolnienie go od negatywnych wzorców psychicznych.

Kiedy rezygnujesz z alkoholu, świętujesz pozbycie się wroga, a nie przyjaciela. Proces leczenia przebiega znacznie łatwiej i bezboleśnie. Podejmując życie w trzeźwości warto skorzystać z oferty leczenia uzależnień. Dlaczego? Aby cały ten trudny proces odbywał się w komfortowych warunkach mieszkaniowych, pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, niezbędne meble i inne udogodnienia. A wszystko po to, aby pacjenci czuli się jak najbardziej naturalnie, kierując cały swój wysiłek na powrót do zdrowia.

Istnieje kilka zalet leczenia w ośrodku odwykowym:

  • Pacjent jest stale pod opieką doświadczonych specjalistów.
  • Specjaliści kontrolują przyjmowanie leków i wdrażanie niezbędnych procedur.
  • Można szybko zareagować na reakcję organizmu na leczenie i zmienić terapię.
  • Leczenie w prywatnym ośrodku jest zawsze najskuteczniejsze.

Alkoholicy trafiają do ośrodka odwykowego nie tylko w celu leczenia, ale także monitorowania efektu odstawienia i likwidacji skutków zatrucia organizmu. Pozwala to na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych procedur w sterylnym środowisku z możliwością udzielenia wykwalifikowanej pomocy.

Podobne wpisy

Zadzwoń do nas!
884 831 831
Zadzwoń Napisz